0 532 685 75 10 & 0 232 388 25 10 TESSATEKNIK @ gmaıl.COM

Projeksiyon lambası tamiri nasıl yapılır?

Projeksiyon Lambası Projeksiyon Projeksiyon lambası tamiri nasıl yapılır?

Projeksiyon

Projeksiyon lambası tamiri nasıl yapılır?

Posted By admin

Projeksiyon lambası projeksiyon cihazlarının her zaman en önemli unsuru olmuştur. İnsan için gözü neyse projeksiyon cihazı için de gözü burasıdır. Gözünüz ne kadar iyi görürse siz de gözlük kullanmadan baktığınızı anında zorlanmadan göreceksiniz. İşte bu yüzden zaman zaman projeksiyon cihazlarının lambaları da arızalanır ve çalışmaz olur. Bu durumda yetkin bir projeksiyon teknik servisine başvurmanız gerekmektedir. Burada önemli olan konu cihazınızın lambasının orijinal lamba ile değişmiş olmasıdır. Ancak sadece orijnal lamba ile değişmesi size yetmeyecektir. Çünkü en az onun kadar önemli olan diğer konu ise lambayı takan teknik personelin el yatkınlığı ve ekipman yeterliliğidir.

projeksiyon lambasıProjeksiyon lambası mikron derecelerde hassasiyetle takılması gereken bir parçadır, gelişi güzel takılamaz. Gelişi güzel takılan bir lambadan verim almanız imkansızdır, hatta verim yanında zevk de alamazsınız. Ekranın kenarlarında vignette denilen kararmalar oluşur ve görüntüdeki netliği diğer bir deyişle keskinliği elde edemezsiniz. Bu nedenle teknik servisinizi iyi seçmeniz, bu işte tecrübeli olduğunu bildiğiniz bir servise projeksiyon cihazınızı tamir ettirmeniz gerekmektedir.

https://youtu.be/tcalj0RtIBQ


Projeksiyon cihazınızı verimli kullanmak için öncelikle kullanmadığınız zamanlarda fişini kesinlikle prizden çekin. Bu hem uzun ömürlü olmasını hem de gereksiz yere enerji harcamasının önüne geçecektir. Elektronik cihazlar prize takılıyken her ne kadar yeni Avrupa standartlarına göre 0.5W altında da çalışsa bile bir enerji harcarlar. Üzerinden elektrik geçen elektronik devre elemanı buna tepki olarak ısınmaktadır. Cihazlarımız kapalı kutu şeklinde olduğu için ısınma tüm cihaza yayılacak ve özellikle kondansatör dediğimiz devre elemanlarının kurumasına böylelikle yanlış çalışmasına neden olacaktır.


Özetle size tavsiyemiz yetkin teknik servis firması ve çalışmayan cihazınızın prizden çekilmesi olarak verebiliriz. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet veren firmamızın telefonundan bizleri mesai saatleri içerisinde arayabilirsiniz:
Tessa Teknik Projeksiyon Servisi 0 232 388 25 10 – 0 532 685 75 10

Tagged , ,

Visit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram