0 532 685 75 10 & 0 232 388 25 10 TESSATEKNIK @ gmaıl.COM

Projeksiyon Lambası değişimi ve önemi

Projeksiyon Lambası Projeksiyon Projeksiyon Lambası değişimi ve önemi

Projeksiyon

Projeksiyon Lambası değişimi ve önemi

Posted By admin

Günümüzde artık 4K UHD gibi yüksek çözünürlüklü modellerinin yanı sıra oyuncular için özel ping hızlarına sahip oyun projeksiyonları bile piyasada çok rahat şekilde bulunmaktadır. Sinema, sunum dışında ve oyuncuların da tercihleri arasına girmeye başladı projeksiyon cihazları.

Ancak elbette projeksiyon cihazları her elektronik cihaz gibi zamanla belli başlı arızalar yaratmakta. Bunların başında güç devrelerinde (şehir şebekesinden gelen parazit ve dalgalanma) oluşan arızaların dışında bir de projeksiyon lambası arızaları gelmektedir. Bu lambalar arızalandığı zamanlarda elbette teknik servislere yolumuz düşüyor.

Projeksiyon lambası değişimi kaçınılmaz sonuç olarak görülüyor. Nasıl evinizdeki ampul, led, floresan lambalar patladığında yanmadığında yenisini alıp değiştiriyorsak burada da aynı işlemin yapılması gerekmektedir (eğer farklı bir arızaya yol açmamışsa bu işlem yeterlidir).

Fakat lamba değiştirme işlemi kulağa basit gelse de asıl zorluk lambanın montajı esnasındaki milimetreden de küçük adımlarla ince ince yapılması gereken mikronluk hassasiyet ayarıdır. Bu işlem elinizle yapabileceğiniz bir işlem değildir. Özel makineler yardımıyla gerçekleşmektedir(hiçbir insan eli bu kadar hassas olamadığı için). Bu işlem neden bu kadar önemli derseniz; milimetrelik kayıklık bile projeksiyon cihazınızın yanlış kontrast, yansıma ve odaklama hatalarına sebep olacaktır. Bu nedenle kimse bu işlemi yapmaya cesaret edememektedir. Doğru olanı da budur. Projeksiyon cihazınız arızalandığında lambasının ayarları ile kesinlikle oynamamalısınız. Projeksiyon lamba değişimi işini uzmanına bırakın ve teknik servisinize güvenin.

Tagged ,

Visit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram