0 532 685 75 10 & 0 232 388 25 10 TESSATEKNIK@GMAIL.COM

Kategori: Projeksiyon

projeksiyon lambası

Projeksiyon

Projeksiyon Lambası

Posted By admin

Günümüzde Projeksiyon lambası denince akla öncelikle projeksiyon cihazlarının en büyük problemi olan arıza unsuru gelmektedir. Hangi marka olursa olsun tüm projeksiyon cihazları lamba ile ışıma yapmakta ve bu sayede içeride oluşan görüntüyü perdeye veya duvara yansıtmaktadır.

Elbette ki en doğru lamba seçimi orijinal marka

Read More

Projeksiyon

Projeksiyon cihazı kullanımındaki dikkat edilecek hususlar

Posted By admin

Projeksiyon cihazları çok eski zamanlardan beri var olan beyaz perdede görsel yansıtmayı sağlayan cihazlardır. Sinema ile birlikte varolmuştur ve var olmaya devam etmektedir.

Projeksiyon Lambası Değişimi
Günümüzde insanlar film izleme keyfini beyaz perde den projeksiyon izleyerek devam etmektedirler. Ve asla televizyon teknolojisi beyaz perdenin

Read More

Projeksiyon

Projeksiyon Servisi ve Tamiri

Posted By admin

Optik Lens Temizliği
Projektörler üzerinde toz filtreleri bulunmaktadır ancak mikroskobik toz girişini önlemek mümkün değildir. Bu mikroskobik toz partikülleri optik motor içindeki tüm optik yüzeyde inatçı bir tabaka oluşturur. Kolay kolay da temizlenemezler. Optik motorun içinde 40 optik yüzey bulunmaktadır. Her bir yüzeydeki yansıtma iletiminin

Read More
projeksiyon lambası

Projeksiyon

Projeksiyon Bakımı ve Temizliği nasıl yapılır

Posted By admin

Projeksiyon ömrünü ve görüntü kalitesini etkileyen en önemli unsurlardan birisi de tozlanma ve kirlenmedir. Bu nedenle zaman zaman projeksiyonların tozlarının alınması gerekmektedir. Cihazınızın serin yerde muhafaza edilmesi yine önemli bir faktördür. Aşağıda projeksiyonların temizlenme aşamasını görebilirsiniz:
Projeksiyon Temizlik Öncesi
Video test paternleri ile önce görüntünü

Read More
Projeksiyon hakkında merak ettikleriniz

Projeksiyon

Projeksiyon hakkında merak ettikleriniz

Posted By admin

Günümüzde projeksiyon cihazları her sektörde okullardan toplantı salonlarına, evlerden üniversitelere kadar kullanılmaktadır. Çok ucuzundan neredeyse bir binek otomobil fiyatlarına kadar bir skalada yer alan cihazların birçoğu kullanım amacına göre üretilmektedir.
 

Read More